Vzdelávanie
Lesezeit 00:57
Vzdelávanie
Kategorie:
Vzdelávanie

ŠRVŠ ocení najlepšie študentské organizácie, nominácie možno zaslať do 18. marca

Študentská rada vysokých škôl (ŠRVŠ) odmení najlepšie študentské organizácie.

Bratislava 20. februára (TASR) – Nominácie na ocenenie Študentská organizácia roka 2023 možno predkladať do 18. marca v rámci piatich kategórií. TASR o tom informovali organizátori.

Ocenenia pre najlepšie študentské organizácie sú udeľované na základe komplexného hodnotiaceho procesu. Ten podľa slov organizátorov zohľadňuje úroveň angažovanosti, dosiahnuté výsledky a sociálny vplyv projektov.

“Organizácie budú vybrané na základe ich výnimočnej angažovanosti voči študentským komunitám, prekračujúc hranice akademickej pôdy a prispievajúc k tvorbe pozitívneho sociálneho a kultúrneho prostredia,” priblížili.

Členmi hodnotiacej komisie sú zástupcovia Ministerstva školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR, Slovenskej rektorskej konferencie, Rady vysokých škôl, Rady mládeže Slovenska, kancelárie Európskeho parlamentu na Slovensku a Študentskej rady vysokých škôl.

Nominovať možno študentské organizácie, ktoré pôsobia na vysokoškolských fakultách či na úrovni jednotlivých vysokých škôl (VŠ). Rovnako aj študentské organizácie pôsobiace na dvoch a viac VŠ na Slovensku.

Zdroj: TASR  Foto:  Shutterstock

"Všetky práva vyhradené. Publikovanie alebo ďalšie šírenie správ a fotografií zo zdrojov TASR je bez predchádzajúceho písomného súhlasu TASR porušením autorského zákona."