Hľadám prácu
Reading time 02:27
Hľadám prácu
Category:
Hľadám prácu

ISTP sa mení na Worki, teleportuj sa do svojho dream jobu

ISTP je v novom šate. Sme veľmi radi, že ti môžeme predstaviť náš nový dream job portál Worki. Veríme, že sa ti bude páčiť. Sme tu naďalej pre teba.

Od roku 2013 sprevádzal pracovno-poradenský portál Internetový Sprievodca Trhom Práce (ISTP) uchádzačov o prácu pri hľadaní práce a zamestnávateľov pri hľadaní vhodných zamestnancov. Za 10 rokov sa zaradil k lídrom medzi pracovnými portálmi. Každý mesiac ho navštívia státisíce uchádzačov o prácu, ktorí majú k dispozícii databázu voľných pracovných miest od viac ako 20-tisíc registrovaných zamestnávateľov.

Našou ambíciou ale je, aby bol portál ešte lepší, aby služby, ktoré prináša, boli modernejšie, inovatívnejšie a flexibilnejšie.

ISTP sa preto mení na nový dream job portál Worki, ktorý je k dispozícii na adrese www.worki.sk od 17. októbra 2023.

Worki prináša uchádzačom o prácu inovované vyhľadávacie kritériá pracovných ponúk s bohatým filtrom benefitov, ako napr. pet-friendly office, home office, flexibilný pracovný čas, štvordňový pracovný týždeň či sick days.

Uchádzač získava aj prehľadný nástroj na tvorbu životopisu, ktorý môže zverejniť pre registrovaných zamestnávateľov hľadajúcich nových zamestnancov alebo si aj vybrať, ktorým zamestnávateľom sa nebude zobrazovať.

Pri nastavení preferencií ohľadom pracovného miesta Worki automaticky na zvolenú e-mailovú adresu uchádzača zasiela vhodné pracovné ponuky. Môže si taktiež viesť evidenciu zaujímavých ponúk a vo svojom konte nájde aj uložené reakcie na pracovné ponuky.

Počas vytvárania inzerátu na Worki pomáha firmám vyvinutý nástroj Barometer úspešnosti obsadenia pracovnej ponuky, ktorý vyhodnocuje šancu zamestnávateľa nájsť vhodného kandidáta.

Zamestnávateľ získava možnosť inzerovať voľné pracovné miesta za výhodné ceny na trhu a prehliadať si reakcie uchádzačov na zverejnené inzeráty priamo vo svojom konte. Na Worki neplatí za jeden konkrétny a nemenný text inzerátu, na Worki má flexibilné predplatné. Ak inzerát splnil svoj účel a pracovné miesto obsadí, môže pôvodný inzerát, v rámci toho istého predplatného, nahradiť napr. novým inzerátom.

Počas vytvárania inzerátu na Worki pomáha firmám vyvinutý nástroj Barometer úspešnosti obsadenia pracovnej ponuky, ktorý vyhodnocuje šancu zamestnávateľa nájsť vhodného kandidáta. Súčasne už počas zadávania údajov do inzerátu je informovaný o primeranosti ponúkanej mzdy v porovnaní s konkurenciou.

Spoločnosti získavajú na Worki aj prístup do databázy životopisov uchádzačov o prácu, ktorí zverejnili svoj životopis. Worki im ponúka bohaté vyhľadávacie kritériá, podľa ktorých si môže personalista vyhľadať svojho zamestnanca snov.